טיפוח לומד עצמאי – חינוך גופני

החלטתם להירשם לקורס? מצוין!
הזינו את הפרטים, לחצו על שליחה והמתינו לקבלת אישור בדוא"ל.
שימו לב – כל השדות בטופס הינם שדות חובה!

  • חינוך גופני
  • מורים חדשים או ותיקים ורכזים בקדם יסודי, יסודי, חטיבת ביניים וחטיבה עליונה

  • 07/11/2023
  • 30
הקורס סגור להרשמה

אודות הקורס

האם גם את או אתה מרגישים שעולם ההוראה, הלמידה וההערכה בבית הספר ומחוצה לו, משנה את פניו ופוגש יעדים ואתגרים חדשים? בעולם של מידע מרובה ודינמי, הלמידה מתקיימת במגוון מרחבים כמו שיעורים פרונטליים ובמרחבים מקוונים. כיום הטכנולוגיה והבינה המלאכותית תופסים מקום של כבוד, המורה אינו מקור הידע הבלעדי. לתלמידים קיימת נגישות גבוהה לטכנולוגיה אך היא חסרת מיקוד ולא מווכנת מספיק. אנו כמורים צריכים לסייע לתלמידנו להשתלב בעולם הלמידה החדש. אם נעודד ונטפח מיומנויות ללמידה עצמאית, נגביר את הסקרנות, היצירתיות ואהבת הספורט, כולנו נרוויח מכך.                        

מורות ומורים, אנו מזמינים אתכם לצעוד איתנו צעד קטן אל התחדשות, בדרך למידה אחרת ולהיכנס לעולם הלומד העצמאי,  להיות שותפים לתהליך בו המורה הופך להיות מנטור, מלווה וחוקר בתהליך ההוראה והלמידה. במהלך ההשתלמות, נכיר דרכים יצירתיות אשר הוכיחו עצמם היטב כמוצלחות בשיעורי החינוך הגופני, כבשו את יצר הסקרנות והעניין בקרב התלמידים וגרמו להם להיות שותפים וחדורי מוטיבציה בתהליך הלמידה.             

מה תרוויחו מהשתתפות בקורס?

1.תכירו עקרונות ללמידה עצמאית ואת המאפיינים הייחודים לה בחינוך הגופני.                    

2.תלמדו ותיישמו כלים ופרקטיקות לתכנון והנחיה של למידה עצמאית במגוון היבטים.      

3.תבנו, יחד עם עמיתים מאגר יחידות הוראה שישלבו למידה עצמאית במגוון רמות בחינוך הגופני. תחוו ותתנסו בעצמכם כלומדים, בהיבטים שונים של למידה עצמאית כמו: ניהול וארגון זמן.  

4.התאמה לשונות לומדים, התמודדות עם חסמים, מטא קוגניציה ורפלקציה בתהליך הלמידה, קביעת מטרות, בחירה בתכנים ואופן הלמידה ועוד.       

מנחה הקורס

ד"ר אלון הירש

מהם תנאי הזכאות לגמול?

  1. לקיחת חלק פעיל במפגשים הסינכרוניים (מפגשי זום במועד שנקבע ופורסם מראש) 
  2. השלמת המשימות ביחידות הא- סינכרוניות הכוללות לימוד תכנים, מיומנויות ופרקטיקות שונות בהוראת למידה עצמאית (עבודה עצמית בסביבת הקורס).
  3. הגשת משימת סיכום בסוף הקורס.

מה עוד חשוב שתדעו?

הקורס ייפתח ב-7.11.23 , כ"ג בחשוון, במפגש סינכרוני בשעה 17:00. המפגשים הסינכרוניים יתקיימו בימי שלישי.                  ההשתלמות מקנה 30 שעות לגמול עם ציון באופק חדש/ עוז לתמורה.                       

בהתאם לנהלים החדשים של משרד החינוך, נדרשת השלמת כל יחידה בפרק זמן קצוב. לאור זאת לא נוכל לאפשר השלמה של יחידות לימוד באיחור.כמו כן, קבלת הגמול מותנית בהשלמת 80% לפחות ממשימות ההשתלמות וכן בהגשת משימת הסיכום.                                                      

אם השתתפתם בהשתלמות זו בעבר וקיבלתם ציון סופי מעל 60, לא ניתן להירשם בשנית (אין כפל גמול).