חשוב לדעת

מטח הינו גוף מאושר כ"מבצע פדגוגי" של אגף א לפיתוח מקצועי של עובדי הוראה. משמעות הדבר: הקורסים של מטח מוכרים לגמול (גם במסגרת "אופק חדש" ו"עוז לתמורה"), וזאת בתנאי שהם עונים על כלל הדרישות של משרד החינוך.

** למידע על הפיתוח המקצועי לעובדי הוראה במסגרת " אופק חדש", ניתן להיכנס לקישור המצורף.

** למידע על הפיתוח המקצועי לעובדי הוראה במסגרת " עוז לתמורה", ניתן להיכנס לקישור המצורף.

אז מה חשוב לדעת?

הקורסים של מטח מפורסמים באתר זה והרישום אליהם זמין בהתאם לפרטים המצוינים בטופס הרישום. שימו לב!!! מספר המקומות בכל קורס מוגבל ונקבע בהתאם לתקציב.

תהליך הרישום של מרבית הקורסים מתחיל בקיץ (יולי-אוגוסט) ונמשך לתקופה של עד אחרי החגים.

בסיום תהליך הרישום מתקבל אישור הרשמה לכתובת הדואר האלקטרוני שסיפקתם בעת הזנת הפרטים האישיים. אישור זה יהפוך להיות אישור השתתפות בקורס רק במקרה שבו הינכם משתייכים להגדרה של קהל היעד המפורטת בטופס הרישום.

בסמוך למועד פתיחת הקורס ישלחו הודעת דואר אלקטרוני ומסרון עם פרטים מדויקים אודות מפגש הפתיחה, פרטי הכניסה לסביבת הלמידה, תכנית הקורס ועוד.

לכל קורס שמתקיים במטח מוגשת בקשה להנפקת יומן, המאפשר הליך של קבלת גמול.

נתוני הביצוע של המשתלמים במסגרת תהליך הלמידה בקורס מתועדים בסביבה הטכנולוגית בה מתבצע הקורס, ובסיומו נתונים אלה מועברים למערכת ייעודית של משרד החינוך ובהתאם לנתוני היומן המשויך לקורס.

מרגע הזנת הנתונים האחריות להמשך טיפול הנפקת אישור הזכאות עוברת למשרד החינוך. משרד החינוך הינו הגוף היחידי שרשאי להנפיק את אישור הזכאות לגמול בהתאם לנתונים שהוזנו למערכת.

אישור הזכאות לגמול נשלח למשתלמים הזכאים בשני אופנים:

  1. באמצעות יונת הדואר (דואר אלקטרוני ייחודי לעובדי הוראה). מידע רלוונטי אודות יונת הדואר:  כניסה וקבלת הרשאות , הנחיות שימוש, יונת דואר/כלים קטנים גדולים.
  2. באמצעות פורטל עובדי הוראה.  המידע בנושא הגמולים נמצא בפורטל עובדי הוראה >מרחב פיתוח מקצועי > השתלמויות – הקורסים שלי.

*למתן הרשאות, קבלת גמולים, מענה ביחס לפורטל ונושאים נוספים ניתן לפנות למוקדי השירות במחוזות. פירוט בקישור המצורף.

*לפניות ותמיכה בנושא סיסמאות לעובדי הוראה יש לפנות ל"מרכז קבלת סיסמאות".

למטח אין את האישור להנפיק הרשאות ו/או תמיכה כלשהיא בהקשר למערכות המפורטות מעלה.

 

שאלות ותשובות

האם ניתן לקבל אישור השתתפות בקורס?

מטח אינו רשאי להנפיק אישור השתתפות. האישור על סיום הקורס הינו האישור לגמול שמתקבל מהמשרד (ראו "אופן קבלת הגמול"), אם לא עמדתם בדרישות הקורס לא תוכלו לקבל אישור כלשהוא.

האם ניתן לקבל טופס אישור השתתפות במפגש למידה?

אם הגעתם למפגש למידה פנו למפתח ההדרכה שמלווה את הקורס ובקשו ממנו טופס חתום.

איך מקבלים טופס החזר נסיעות למפגש למידה במסגרת קורס?

טופס זה בר תוקף רק אם הוא נושא את מספר יומן הקורס, שמונפק ע"י משרד החינוך. ניתן לבקש ממפתח הדרכה שמלווה את הקורס טופס מתאים וחתום. שימו לב!!! ניתן לקבל החזר רטרואקטיבי בגין נסיעות למפגש למידה. פרטים נוספים בקישור המצורף.

מהי למידה סינכרונית וא-סינכרונית?

הלמידה במסגרת הקורסים המקוונים נעשית מרחוק באמצעות רשת האינטרנט. 

הקורסים בנויים מיחידות לימוד סינכרוניות (למידה מרחוק בו-זמנית באמצעות טכנולוגיות מתאימות ולרוב בשעות הערב) או א-סינכרוניות (למידה בזמן גמיש).

יחידה א-סינכרונית מכילה תוכן ללמידה עצמית המונגש במגוון אמצעים (לומדה, מאמרים, וידאו ועוד) ומטלה להגשה ולבדיקה של מנחה הקורס. הלמידה וביצוע המטלה אינם קבועים בזמן מסוים או במפגש עם המרצה, והלומד יכול לבצעו בכל זמן שיבחר בכפוף ללוח הזמנים של הקורס.